• २०८१ असार ४ गते सोमवार
  • Preeti To Unicode

देवरलाइ मन्त्रालयको काम सुम्पिएर आफू टिकटकमा ब्यस्त मन्त्री रामकुमारी झाक्री भयो भिडियो रातारात भा,इरल[हेर्नुस भिडियो]


काठमाण्डौ,। युवा पुस्ता को नेतृ झाक्री उनि स्प’ष्टवक्ता हुन। विभिन्न समय मा बु”लन्द आवाज बोलेर‘ विशेष त पाटी” अध्यक्षको नै खरो टिप्प’नी गरेर अ”झ उनि
च’र्चा मा छिन। खैर राजनि’तिक जिवन त छदै छ उनि गित संगित’मा पनि उत्ति कै रमाउ छिन उन को केहि भि’डियो हरु यस्ता रमाईला छन राम कुमारी झाँक्री वा’मप न्थी युवा नेतृ

हुन्।उनी नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (एकिकृत मार्क्स वादी-लेनिन वादी) निकट उनि अखिल नेपाल राष्ट्रिय स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियन( अनेरा स्ववियु को अध्यक्ष भैसके की छन्। साथै उन को जन्म २०३४ साल मा गुल्मी कोमया’ ल पोखरी गाविस १ रत्न बहादुर र रनकु मारी की छोरी का रूपमा भए को हो। उनले २०६६ माघ २९ मा धनकुटा जि ल्ला का पशुप ति’बाबु पुरी सँग विवाह गरिन्। हो राम कुमारी को जीवनीमहिला हरू कुनै पनि संगठन को नेतृत्व तहमा दा”बी गर्दै,नन्, गरिहा,ले पनि काम गर्न भने सक्दैनन्,’ एमाले विद्यार्थी संगठन अनेरास्ववि युको अध्यक्ष हुनु भन्दा पहिले राम कुमारी झाँक्री लाई

यस्ता कुरा खू”ब सुनाइन्थ्यो ।नेपाली राज नी:तिको इतिहास मा महिला ले राज’नीतिक संगठन (महिला विभाग’बाहेक) को मुख्य पदमा रहेर काम गरेको ।। उनले पनि भेटेकी थि’इनन् समाजरूपान्त रण सम्भव छ’ भनेरै राजनी’तिमा लागेका हरूको पनि यस्तो मानसिकता देखेर राम कुमारी लाई अचम्म लाग्थ्यो । चारै दिशा बाट आउने मनोबल गिराउने प्रसंग कुल्चेर हिम्मत साथउनले नेपाली राजनी’तिमा एउटा इति’हास बनाइन् । दलहरू का भ्रातृ संगठन मध्ये पनि सबै भन्दा जुझारु मानिने विद्यार्थी संग’ठन को अध्यक्ष भएर देखाइन् । त्यति मात्रै होइन, आफूले नेतृत्व

गरेको संगठन लाई २०६५ साल को स्ववियु चुनावमा पनि पहि’लो संगठन नै बनाइन् २०६२/ ०६३ को जनआन्दोलन मा राम कुमारी झाँक्री युवा विद्यार्थी को नेतृत्व गर्दै सडकमा पु’गिन् । दुई पल्ट।।।उनको टा उको’मा गहिरो चो ट लाग्यो । गि’रफ्तार हुने र छा: डिने क्रम राजा ले प्रत्यक्ष शासन हातमा लिए देखि ज’नआन्दोल हरु ‘ सफन हुञ्जेल निय मित’जस्तै बन्यो । तर, राम कुमारी आन्दोलन

को अग्रमोर्चा बाट कहिल्यै पछाडि हटिनन् अहिले अहिले भने टिकटकमा रम्दै रामकुमारी झाँक्री; तल भिडियो मा हेर्नुस

प्रकाशित मिति : २०७८ माघ ७ गते शुक्रवार