• २०८१ बैशाख १३ गते बिहिवार
  • Preeti To Unicode

यी हुन् एमालेका ‘गेम चेञ्जर’ सांसद, जसले फ्लोर क्रस गरे


काठमाडौं । कर्णाली प्रदेशमा एमालेका ४ सांसदले फ्लोर क्रस गर्दै मुख्यमन्त्री महेन्द्र बहादुर शाहीलाई मत दिएका छन्।फ्लोर क्रस गरेर राजनीतिको गेम चेञ्ज गर्ने एमा ले सांसदहरुमा प्रकाश ज्वाला, अमर थापा, कुर्मराज शाही र नन्द सिङ बुढा छन् । याेसँगै कर्णाली प्रदेशका

मुख्यमन्त्री महेन्द्र बहादुर शाहीले विश्वासको मत हासिल गरेका छन् । विपक्षमा मतदान गरेको नेकपा एमालेका ४ सांसदले ह्वीप उल्लंघन गर्दै मुख्यमन्त्री शाहीको पक्षमा मतदान गरेपछि शाही नेतृत्वको सरकार जोगिएको हो ।शुक्रबार कर्णाली प्रदेशसभामा भएको मतदान प्रक्रियामा शाहीको पक्षमा बहुमत सांसद उभिएका हुन् । प्रदेशसभामा कायम ३९ सांसदमध्ये २२ जना शाहीको पक्षमा उभिए । जसमा माओवादी केन्द्रका १२, नेपाली काँग्रेसका ६ र नेकपा एमालेका ४ जना सांसदले शाहीको पक्षमा मतदान गरेका छन् ।

काँग्रेस र माओवादीसँग बहुमत नभएकाले शाही नेतृत्वको सरकार ढल्ने लगभग पक्का थियो । तर आश्चर्यजनक ढंगले एमालेका ४ सांसदले ह्वीप उल्लंघन गर्दै माओवादीको सरकारलाई जोगाइदिएका छन् ।

यसअघि शाही नेतृत्वको सरकारमा ज्वाला र बुढा मन्त्री रहेका थिए । एमालेका ज्वाला र बुढा सहितका तीन मन्त्रीले २४ चैतमा पदबाट राजीनामा दिएका थिए । ज्वाला आर्थिक मामिला तथा योजना मन्त्री र बुढा उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्री थिए ।

उनीहरुको राजीनामापछि एमाले नेतृत्वमा सरकार बनाउने चर्चा चलेपनि चार सांसदले फ्लोर क्रस गरेर शाही सरकारलाई नै जोगाइ दिए ।

प्रकाशित मिति : २०७८ बैशाख ३ गते शुक्रवार